خانه / صفحه اصلی / علمای راستین چراغان با افتخار جامعه ما اند

علمای راستین چراغان با افتخار جامعه ما اند

 

علمای راستین دانشمندان دین شمرده میشوند و اینها کسانی هستند، که با وجود هزاران چالش باز هم در روشنی شریعت اسلامی احکام الهی را برای مردم با صراحت بیان می کنند در تشخیص، شرایط وویژگی های حلال نسبت به هر کسی دیگر توجه می کند و در مورد اشیای حرام معلومات دقیق وقابل اعتماد دارند، این علمای واقعی در حقیقت آن امامان بزرگ شریعت هستند که با صبر، استقامت و سعی وتلاش بیش از حد خود همیشه در هر عصر دسیسه های شوم دشمنان دین مبین اسلام را خنثی نموده و مقام و منزلت بزرگ عزت را بدست می آورند. و اینها وارثین حقیقی پیامبران شمرده می شوند.

ایشان آن شخصیتهای بزرگی هستند، که علم و دانش به ایشان از پیامبران به میراث رسیده است، اینها کسانی هستند، که از مواقع شک و شبهه خود را دور نگهمیدارند و با علم شرعی و دانش دقیق دینی خویش راه حق را دریافته اند.

امروز اگر اینها در بین مردم شهرت دارند دلیلش این است که بخاطر سربلندی اسلام عزیز جدوجهد نموده اند، ودر راه دعوت حق ورسانیدن احکام دین مبین اسلام وآگاهی دهی وپیام رسانی دینی عمر با ارزش خویش را صرف نموده و سعی و تلاش خستگی ناپذیر را انجام داده اند و همین علمای حقجو آن علمای واقعی هستند که ما امروز با دوستی و محبت داشتن با ایشان و احترام و عزت نمودن آنها مأمور شده ایم.

در این عصر آزمایشات وابتلاءات و فتن که اگر افکار واندیشه وقلبهای مردم افکار در اثر گرفتاری در لالچ های دنیا از راه حق منحرف گردیده، اما در همین حالات پر از چالش ها تعدادی هستند که در قلب های خویش محبت بیش از حد علماء را جا داده و مانند آنها راه حق را در پیش گرفته اند ودنبال آنها میروند تا اینکه از علم واخلاق ودعوت این علمای راستین بهره مند شوند واز فتنه های دنیا در امان بمانند.

اگر در شرایط دشوار فعلی نظر بیندازیم واضح خواهد گردید، که انسان از فتنه های دلخراش این عصر تنها با رهنمایی و عظمت الله متعال محفوظ مانده می تواند و کسانی از این فتنه ها در امان مانده می توانند که علم نافع و دانش دینی واقعی را در کنار بصیرت حقیقی نصیب گردیده باشند و راه علماء واقعی را تعقیب کنند.

بلی علمای واقعی آن چراغان با افتخار جامعه ما اند که در راه الله متعال به هر نوع جهاد و مبارزه آماده هستند ووجود وزندگی ووقت ومال خود خویش را در راه دعوت الهی وقف نموده و به خدمت مردم ارده نموده اند.

در حقیقت علمای حقپرست و حقجو نعمت بزرگی الهی برای ما میباشند، پس بر ما لازم است که چنین علماء را تقدیر و احترام نموده و نباید هیچگاهی هم در راستای سخت و طولانی راه حق آنها را در مقابل دشمنان تنها بگذاریم.

زمانیکه به تاریخ جهانی توجه میکنیم و صفحات تاریخی کشور ها را بر می گردانیم سپس در اخیر آن بسیاری چنین اشخاص را در می یابیم که از راه حق منحرف گردیده اند اینها شکار چیز های فریبنده گردیده و در گودال های کثیف افتاده اند بعض اشخاص در لحظات حساس و خطرناک زندگی چنان لغزیده اند که نتوانستند دوباره به راه حق ایستاد شوند و هم در گرداب فساد و انحرافات عقیدوی و اخلاقی گیرمانده اند.

خوانندگان عزیز و گرانقدر… در اینجا باید مسأله مهم را یاد آوری کنیم که در این شرایط دشوار و لحظات سرنوشت ساز فعلی که امت اسلامی با آن مواجه است و در هر جای علمای راستین وواقعی و حقپرست از دشمنان دین مورد ظلم وستم قرار میگیرند برادران و خواهران دعوتگر ما به بهانه های بی مورد کشته میشوند برما لازم است که خاموش و بی تفاوت نباشیم ما هم راه علمای حقجو ومتقی و صادق را تعقیب کنیم تا اینکه به یاری الله متعال نه تنها اینکه هر نوع خیر و کامیابی نصیب ما گردد بلکه می توانیم مسلمانان را از طوفان تاریک انحرافات نجات دهیم خود را و برادران وخواهران مسلمان خود را چنین تربیت کنیم که قله های غروردشمنان اسلام را شکستانده خود و نسل آینده را از جنگ فکری و رسانه های غربی به ساحل نجات برسانیم.

اگر واقعیت ها و گذشته زندگی علما را جستجو کنیم وبه بحث گیریم وکارنامه های این قهرمانان میدان علم ودانش ودعوت را به تصور بکشیم و در مورد زندگی اینها اندکی تأمل کنیم و بعد از اندکی فکر وغور وبررسی از خود بپرسیم که چرا نام اینها وکارنامه های شان بعد از مرگ هم زنده است، نام های اینها چرا در تاریخ با خط زرین می درخشد اینها چطور توانستند که بعد از مرگ هم نام نیک را بدست بیاورند.

بعد از اندکی فکر در مورد تمام این پرسش ها آشکار خواهد گردید که اینها کسانی بودند که به واقعیت از الله متعال می ترسیدند تقوی را شکار زندگی خویش گشتانده بودند و برای هر نوع فدا کاری فکری و مالی وجانی در راه اسلام آماده بودند

از نگاه دیگر اگر در مورد زندگی منحرفین واشخاص گمراه اندکی فکر کنیم که چرا اینها امروز از راه حق منحرف گردید اند؟ پس بعد از اندکی تأمل این حقیقت هم برای مان آشکار خواهد گردید که در ادوار گذشته و فعلی چنین اشخاص به دام شیطان کشیده شده اند زیرا از علمای راستین دوری نموده و پیروی خواهشات نفسانی چشم های اینها را کور نموده و به وسوسه های شیطان و ابلیس از راه حق و مستقیم لغزیده اند و بیشتر شان نادانان وبی خردان کسانی هستند که امروز در اسارت شیطان گرفتار شده اند شیطانها معلم و رهنمای اینها می باشد و در نتیجه اینها به هزاران فقر اخلاقی ظلم و فساد غرق شده اند.

در اخیر می خواهیم همین ‌قدر بگویم که امت اسلامی امروز نسبت به هر زمان دیگر با چالش ها وودسایس گوناگون دشمنان داخلی که عبارت از مناقین هستند ودشنمان خارجی که به همه معلوم است مواجه می باشد ،پس در این لحظات حساس وظیفه و مسئولیت ما انسانهای رسالتمند ودلسوز به اسلام عزیز وملت متدین مان این است که با علمای راستین وواقعی رابطه مستحکم داشته باشیم وبا ایشان از عمق قلب محبت و دوستی نماییم، وبخاطر ثبات وپایداری علمای خود در راه حق دعا کنیم.تا اینکه در نتیجه تلاش های اصلاحی این چراغان با افتخار جامعه امت ما از ظلم وستم وذلت وخواری نجات یابند.
الله متعال علمای راستین وواقعی را چنین تعریف نموده ودر وصف شان فرموده است:

” إِنَّمَا یَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ غَفُورٌ” (سوره فاطر/ ۲۸).
یقینا در زمره بندگان علماء از الله متعال می ترسند یعنی الله متعال را به وحدانیت عبادت میکنند حلال وحرام را میشناسند، حق را از باطل فرق وتمیز می نمایند وخود را کشتی نجات جامعه خود می سازند تا اینکه مردم در بحر شرک وانحرافات وعقبماندگی های بی دینی غرق نشوند..بدرستی او تعالى ذات بخشاینده ومهربان است.

نویسنده: فضل الله ممتاز

ترجمه : فریده داعی

منبع: اصلاح آنلاین

درباره ی amweb

همچنین ببینید

راهکارهای افزایش تولیدات داخلی افغانستان

نویسنده: محمد عثمان عادل مهمترین معیار سنجش عملکرد اقتصادی یک کشور، تولید ناخالص داخلی سالانۀ ...

تجربه موفق توسعه وی اسلامگرایان در مالیزیا

نویسنده: محمد محمود ترجمه: عبدالخالق احسان مالیزیا در مدت چند سال محدود توانست از یک ...

تجربه موفق توسعه وی اسلامگرایان در اندونیزیا

نویسنده: محمد محمود ترجمه: عبدالخالق احسان اندونیزیا به حیث یکی از بزرگترین کشورهای جهان اسلام، ...

تجربه ی توسعه وی موفق اسلامگرایان در ترکیه

نوشته: محمد محمود ترجمه: عبدالخالق احسان هر امتی، عقب نشینی نموده و شکست می خورد ...

پروژه¬ی یهودی مسیحی

نویسنده:‌ د. محمد عماره ترجمه: عبدالخالق احسان کیان صهیونیزم اشغاگر بر سرزمین فلسطین، پروژه¬ی غربی ...

آیا عبادات مانع تولید، و ضیاع وقت است؟

نوشته:‌ دکتور یوسف قرضاوی / ترجمه:‌عبدالخالق احسان برخی می گویند:‌ هر باور دینی، بر ایمان ...

اهتمام زیاد به مظاهر و کمالیات

نوشته: عبدالحمید بلالی ترجمه: عبدالخالق احسان تعریف: اهتمام زیاد فرد به مظاهر و کمالیات در ...

امریکا مشغول جنگ بر ضد مسلمانان

نویسنده: محمد سالم الراشد ترجمه: عبدالخالق احسان بعد از این که ترامپ در نومبر ۲۰۱۶م ...

اخوت اسلامی، دیواری سربین

نویسنده: احمد زبیر سلجوقی دین مقدس اسلام آیینی ا‌ست جهان‌ شمول که در هر مکان ...

رحله تربیتی شعبه غرب هرات

جمعه ۳۰ سنبله ۱۳۹۷ خورشیدی گزارش: عبدالرحمن عزام سیر و سیاحت و نگاه و نگرش ...

عاشورا روز هلاکت طاغوت و نجات امت

نویسنده: اسامه جادو / ترجمه: عبدالخالق احسان درین ماه کریم، روز نیکو و مبارکی است ...

عاشورا (ازحقیقت تا خرافات)

عبدالخالق احسان اسلام دینی کامل و شاملی است که هیچ گوشه زندگی ما را فروگذاشت ...

جذر ایمان!

عبدالباری قانت قبل از ورود به اصل بحث خوب است که در مورد واژگان استفاده ...

نگاهی به رویارویی دو تمدن

به قلم: محمود مدرس نور پژوهشگر تاریخ آمدن کشورهای غربی که وارث و نماد استعمارگران ...

معلم بشریت، الگوی رفتار حسنه با مردم

نویسنده: مولولی ضیااحمد فاضلی، مسوول مدرسۀ احیاءالعلوم خلق خوش، خلقی را شکارکند یک صفت بیش ...

« اراکان » درد غیر قابل فراموش!

نوشته: أشرف السبع ترجمه: عبدالخالق احسان درین مختصر از سرزمینی در جهان سخن می گویم ...

بررسی موضع گیری ها در قبال غریزه جنسی

نویسنده: ضیاءاحمد فاضلی استاد پوهنتون هرات بی¬تردید، نحوه نگاه ملت ها به غریزه جنسی و ...

شایسته ی انتخاب شدن باش!

نویسنده: دکتر جمال عبدالستار مترجم: محمد زبیر جامی پیروزی حق، حقیقت و عقیده¬ی راسخی است ...

محمد مارک تا آغوش اسلام

محمد مارک یکی از هزاران نفری است که در سرای وسیع اسلام قدم گذاشته است. ...

چگونه نگهبان دستاورهای حج تان باشید!

نوشته: د. زید الرمانی / ترجمه: عبدالخالق احسان برادران حاجی ام! دستاوردهای حج را محافظت ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://archive.org/download/TalaAlbadr.11/11.talaAlbadr.mp3