خانه / صفحه اصلی / علمای راستین چراغان با افتخار جامعه ما اند

علمای راستین چراغان با افتخار جامعه ما اند

 

علمای راستین دانشمندان دین شمرده میشوند و اینها کسانی هستند، که با وجود هزاران چالش باز هم در روشنی شریعت اسلامی احکام الهی را برای مردم با صراحت بیان می کنند در تشخیص، شرایط وویژگی های حلال نسبت به هر کسی دیگر توجه می کند و در مورد اشیای حرام معلومات دقیق وقابل اعتماد دارند، این علمای واقعی در حقیقت آن امامان بزرگ شریعت هستند که با صبر، استقامت و سعی وتلاش بیش از حد خود همیشه در هر عصر دسیسه های شوم دشمنان دین مبین اسلام را خنثی نموده و مقام و منزلت بزرگ عزت را بدست می آورند. و اینها وارثین حقیقی پیامبران شمرده می شوند.

ایشان آن شخصیتهای بزرگی هستند، که علم و دانش به ایشان از پیامبران به میراث رسیده است، اینها کسانی هستند، که از مواقع شک و شبهه خود را دور نگهمیدارند و با علم شرعی و دانش دقیق دینی خویش راه حق را دریافته اند.

امروز اگر اینها در بین مردم شهرت دارند دلیلش این است که بخاطر سربلندی اسلام عزیز جدوجهد نموده اند، ودر راه دعوت حق ورسانیدن احکام دین مبین اسلام وآگاهی دهی وپیام رسانی دینی عمر با ارزش خویش را صرف نموده و سعی و تلاش خستگی ناپذیر را انجام داده اند و همین علمای حقجو آن علمای واقعی هستند که ما امروز با دوستی و محبت داشتن با ایشان و احترام و عزت نمودن آنها مأمور شده ایم.

در این عصر آزمایشات وابتلاءات و فتن که اگر افکار واندیشه وقلبهای مردم افکار در اثر گرفتاری در لالچ های دنیا از راه حق منحرف گردیده، اما در همین حالات پر از چالش ها تعدادی هستند که در قلب های خویش محبت بیش از حد علماء را جا داده و مانند آنها راه حق را در پیش گرفته اند ودنبال آنها میروند تا اینکه از علم واخلاق ودعوت این علمای راستین بهره مند شوند واز فتنه های دنیا در امان بمانند.

اگر در شرایط دشوار فعلی نظر بیندازیم واضح خواهد گردید، که انسان از فتنه های دلخراش این عصر تنها با رهنمایی و عظمت الله متعال محفوظ مانده می تواند و کسانی از این فتنه ها در امان مانده می توانند که علم نافع و دانش دینی واقعی را در کنار بصیرت حقیقی نصیب گردیده باشند و راه علماء واقعی را تعقیب کنند.

بلی علمای واقعی آن چراغان با افتخار جامعه ما اند که در راه الله متعال به هر نوع جهاد و مبارزه آماده هستند ووجود وزندگی ووقت ومال خود خویش را در راه دعوت الهی وقف نموده و به خدمت مردم ارده نموده اند.

در حقیقت علمای حقپرست و حقجو نعمت بزرگی الهی برای ما میباشند، پس بر ما لازم است که چنین علماء را تقدیر و احترام نموده و نباید هیچگاهی هم در راستای سخت و طولانی راه حق آنها را در مقابل دشمنان تنها بگذاریم.

زمانیکه به تاریخ جهانی توجه میکنیم و صفحات تاریخی کشور ها را بر می گردانیم سپس در اخیر آن بسیاری چنین اشخاص را در می یابیم که از راه حق منحرف گردیده اند اینها شکار چیز های فریبنده گردیده و در گودال های کثیف افتاده اند بعض اشخاص در لحظات حساس و خطرناک زندگی چنان لغزیده اند که نتوانستند دوباره به راه حق ایستاد شوند و هم در گرداب فساد و انحرافات عقیدوی و اخلاقی گیرمانده اند.

خوانندگان عزیز و گرانقدر… در اینجا باید مسأله مهم را یاد آوری کنیم که در این شرایط دشوار و لحظات سرنوشت ساز فعلی که امت اسلامی با آن مواجه است و در هر جای علمای راستین وواقعی و حقپرست از دشمنان دین مورد ظلم وستم قرار میگیرند برادران و خواهران دعوتگر ما به بهانه های بی مورد کشته میشوند برما لازم است که خاموش و بی تفاوت نباشیم ما هم راه علمای حقجو ومتقی و صادق را تعقیب کنیم تا اینکه به یاری الله متعال نه تنها اینکه هر نوع خیر و کامیابی نصیب ما گردد بلکه می توانیم مسلمانان را از طوفان تاریک انحرافات نجات دهیم خود را و برادران وخواهران مسلمان خود را چنین تربیت کنیم که قله های غروردشمنان اسلام را شکستانده خود و نسل آینده را از جنگ فکری و رسانه های غربی به ساحل نجات برسانیم.

اگر واقعیت ها و گذشته زندگی علما را جستجو کنیم وبه بحث گیریم وکارنامه های این قهرمانان میدان علم ودانش ودعوت را به تصور بکشیم و در مورد زندگی اینها اندکی تأمل کنیم و بعد از اندکی فکر وغور وبررسی از خود بپرسیم که چرا نام اینها وکارنامه های شان بعد از مرگ هم زنده است، نام های اینها چرا در تاریخ با خط زرین می درخشد اینها چطور توانستند که بعد از مرگ هم نام نیک را بدست بیاورند.

بعد از اندکی فکر در مورد تمام این پرسش ها آشکار خواهد گردید که اینها کسانی بودند که به واقعیت از الله متعال می ترسیدند تقوی را شکار زندگی خویش گشتانده بودند و برای هر نوع فدا کاری فکری و مالی وجانی در راه اسلام آماده بودند

از نگاه دیگر اگر در مورد زندگی منحرفین واشخاص گمراه اندکی فکر کنیم که چرا اینها امروز از راه حق منحرف گردید اند؟ پس بعد از اندکی تأمل این حقیقت هم برای مان آشکار خواهد گردید که در ادوار گذشته و فعلی چنین اشخاص به دام شیطان کشیده شده اند زیرا از علمای راستین دوری نموده و پیروی خواهشات نفسانی چشم های اینها را کور نموده و به وسوسه های شیطان و ابلیس از راه حق و مستقیم لغزیده اند و بیشتر شان نادانان وبی خردان کسانی هستند که امروز در اسارت شیطان گرفتار شده اند شیطانها معلم و رهنمای اینها می باشد و در نتیجه اینها به هزاران فقر اخلاقی ظلم و فساد غرق شده اند.

در اخیر می خواهیم همین ‌قدر بگویم که امت اسلامی امروز نسبت به هر زمان دیگر با چالش ها وودسایس گوناگون دشمنان داخلی که عبارت از مناقین هستند ودشنمان خارجی که به همه معلوم است مواجه می باشد ،پس در این لحظات حساس وظیفه و مسئولیت ما انسانهای رسالتمند ودلسوز به اسلام عزیز وملت متدین مان این است که با علمای راستین وواقعی رابطه مستحکم داشته باشیم وبا ایشان از عمق قلب محبت و دوستی نماییم، وبخاطر ثبات وپایداری علمای خود در راه حق دعا کنیم.تا اینکه در نتیجه تلاش های اصلاحی این چراغان با افتخار جامعه امت ما از ظلم وستم وذلت وخواری نجات یابند.
الله متعال علمای راستین وواقعی را چنین تعریف نموده ودر وصف شان فرموده است:

” إِنَّمَا یَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ غَفُورٌ” (سوره فاطر/ ۲۸).
یقینا در زمره بندگان علماء از الله متعال می ترسند یعنی الله متعال را به وحدانیت عبادت میکنند حلال وحرام را میشناسند، حق را از باطل فرق وتمیز می نمایند وخود را کشتی نجات جامعه خود می سازند تا اینکه مردم در بحر شرک وانحرافات وعقبماندگی های بی دینی غرق نشوند..بدرستی او تعالى ذات بخشاینده ومهربان است.

نویسنده: فضل الله ممتاز

ترجمه : فریده داعی

منبع: اصلاح آنلاین

درباره ی سیــدامیــر قــریشــی

همچنین ببینید

اندیشه های ایمانی با قرآن

خالد مشعل رئیس سابق دفتر سیاسی حماس، پاره ای از اندیشه ها و اندرزهای ایمانی ...

گزارش کنفرانس”جایگاه امر به معروف ونهی ازمنکر”

گزارش کنفرانس”جایگاه امر به معروف ونهی ازمنکر” بر اساس بایسته های ایمان، امر به معروف ...

تشکر ای یوسفِ پیامبر!

تشکر ای یوسف پیامبر؛ از سرگذشت و قصه ‏ی تو، دانستم که پاره ای از ...

تاپی و آرزوهای مردمی!

برنامه افتتاحیه پروژه تابی مع الخیر در هرات به پایان رسید. در حاشیه این برنامه، ...

💠نمازى درمحضررسول الله صلى الله علیه وسلم ❗️

💠نمازى درمحضررسول الله صلى الله علیه وسلم ❗️ 🔶 روزى رسول الله صلى الله علیه ...

🌹🌹فوائدتقوا🌹🌹

تقوا از اسباب نجات یافتن از عذاب در دنیا است. ( وَأَنجَیْنَا الَّذِینَ آمَنُوا وَکَانُوا ...

پروِژه تاپی

خبری خوشایند، جانهای خسته وپر درد این مرز وبوم را آرامید وگوشهای این مردم را ...

آخرین نوشته ی امام شهیدحسن البنا – رحمه الله

آخرین نوشته ی امام شهیدحسن البنا – رحمه الله ترجمه: ادریس قیصری در هشتم ربیع ...

اخوانی‏ها؛ فساد‏پیشه نیستند!

از آوان کودتای نظامی مصر در سال ۲۰۱۳م. همه روزه با اخباری جدید از فاسدان، ...

گزارش مسابقه ورزشی دوش

بسم الله الرحمن الرحیم جمعیت اصلاح افغانستان – هرات (انجمن اخلاق ومعرفت) به سلسله برنامه ...

معلم بشریت، الگوی رفتار حسنه با مردم

خلق خوش، خلقی را شکارکند یک صفت بیش از این چه کار کند؟ یکی از ...

اخلاق نبوی یگانه راه سعادت

چـــرا دعـــا قبــول نمــی شــود؟ + کلیپ ودئــویــی

یک بام و دو هوای یهود در باب حسادت به پیامبر

امروز هنگام تلاوتِ قرآن، به این آیه رسیدم که خداوند متعال می فرماید: «أَمْ یَحْسُدُونَ ...

گزارش کنفرانس: اسلام؛ دین اعتدال و میانه‏ روی

اسلام دین اعتدال و میانه روی است که در آیات و روایات زیادی بر این ...

خواهرم! این‏چنین می خواهمت!!!

خواهران مسلمان، نیمه ‏ی مکمل مردان و باعثه‏ ی بزرگی و منزلت شان اند. و ...

جایگاه مسجدالاقصی در اسلام

  نویسنده: احمد مخیمر برگردان: عبدالرحمن عزام پیوندِ قدسیت «مسجدالاقصی» با عقیده ی اسلامی از ...

گزارش از انجمن طبی اسلامی افغانستان در زون غرب

انجمن طبی اسلامی افغانستان در زون غرب در همکاری با جمعیت اصلاح، انجمن دکتوران چشم ...

کنفرانس درنگی بر سی و هشتمین سالروز تجاوز قشون سرخ شوروی سابق به افغانستان

📖گزارش کامل کنفرانس بخش ارتباطات جمعیت اصلاح (زون غرب)، به هدف معرفی و بررسی ابعاد ...

گزارش از انجمن طبی اسلامی افغانستان (ایما) در زون غرب

إیما_AIMA (انجمن طبی اسلامی افغانستان) به سلسله‌ی فعالیت‌های طبی رضاکارانه‌ی خود که بصورت کاملا رایگان ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://archive.org/download/TalaAlbadr.11/11.talaAlbadr.mp3