خانه / گزارشها / رباط سنگی / کنفرانس (اخوت و برادری و فضایل آن)

کنفرانس (اخوت و برادری و فضایل آن)

بسمه تعالی

 

گزارش کنفرانس (اخوت و برادری و فضایل آن)

برای اولین بارشعبه رباط سنگی زون غرب جمعیت  اصلاح به تاریخ ۱۴میزان ۱۳۹۶ در قریه دیزاوری آن ولسوالی کنفرانسی را  باحضور و اشتراک ۱۳۰ تن اعم از علما موی سفیدان و جوانان آن قریه برگزار نموده که جزئیات این کنفرانس قرار ذیل می باشد.

این محفل با گردانندگی محترم استاد خلیل احمد نیازی و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری صاحب نثاراحمد موحد آغاز یافت.

اولین سخنران برنامه محترم مولوی نورالحق عثمانی پیرامون (اخوت اسلامی درسها و فضایل آن) را در روشنایی تعالیم قران کریم و احادیث گوهربار نبوی(ص) به بحث و بررسی گرفتند که در بحث شان پیرامون جایگاه برادری و نقش سازنده آن در بنای شکوهمند اسلامی اشارات بسیار زیبا و جذابی را نموده و اهمیت آن را به حاضرین در محفل خاطر نشان ساختند.

در ادامه استاد محترم و خطیب توانای مسجد جامع بزرگ  ولسوالی رباط سنگی و استاد دارالعلوم جامع شریف الحاج مولوی عبدالقدوس امینی پیرامون «عوامل تفرقه و جدایی مسلمانان) به ایراد سخن پرداختند، ایشان در خلال بیانات خود به امراضی مانند غیبت، توهین و تحقیر برادرمسلمان، تهمت و افترا و افتخارات نابجای قومی وعصبیت های قبیلوی با استناد به  احکام و تعالیم قرآن و سنت خیرالبشر(صلی الله علیه و سلم) اشارات صریح و واضح نمودند، و از مردم مسلمانان خواستند تا از این امراض مهلک دوری نمایند و برای مبارزه با آن تلاش نمایند. چراکه آلوده شدن به این امراض سبب هلاکت ملت ها میگردد و شیرازه شان را از هم می پاشاند.

این محفل باشکوه با دعائیه محترم قاری محمد جان قاسمی خطیب محترم قریه دیزاوری به پایان رسید.

گزارش: جمعه نیاز نیازی

درباره ی amweb

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://archive.org/download/TalaAlbadr.11/11.talaAlbadr.mp3